odnawialne_rada_energii_w_gminie_lubartaw__spotkania_informacyjne_z_mieszkacami

Gmina Lubartów stara się o dofinansowanie projektu związanego z montażem kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz kotłów na biomasę na obiektach mieszkalnych. 2 i 3 marca w Łucce, Nowodworze, Skrobowie, Szczekarkowie i Lisowie odbyły się spotkania informacyjne z mieszkańcami naszej Gminy. Zebrania spotkały się z dużą frekwencją zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii.

Z mieszkańcami 23 sołectw spotkał się Wójt Gminy Lubartów – Krzysztof Kopyść, Kierownik  Referatu Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Gminy Lubartów – Dorota Golak oraz eksperci Sławomir Kuśmicki i Jacek Gilewicz. W spotkaniu uczestniczył także doradca Marszałka Województwa Lubelskiego i były poseł na Sejm RP, Henryk Smolarz.

Na zorganizowanych spotkaniach omówiono podstawowe warunki uczestnictwa w projekcie, szacunkowe koszty czy aspekty techniczne dotyczące możliwości montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych.

O dofinansowanie projektu Gmina Lubartów będzie ubiegała się w ramach działania 4.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Termin składania deklaracji uczestnictwa w projekcie  potrwa od 7 do 25 marca. Regulamin projektu oraz wymagane dokumenty do pobrania na naszej stronie internetowej.

[Kliknij tu i przejdź do dokumentów]